Afiliacja – czym jest, na czym polega i jak na niej zarabiać?

Afiliacja to jeden z najciekawszych sposobów zarabiania pieniędzy w internecie. Polecanie produktów staje się coraz popularniejsze, a liczne systemy dają możliwość rekomendowania pożyczek, kosmetyków czy kont bankowych. Sposób taki możemy wykorzystać, posiadając bloga, mając duże grono odbiorów lub zajmując się tym dodatkowo. Z afiliacji korzystać może każda osoba, co jest jednym z największych plusów tego modelu marketingowego. Czym zatem jest afiliacja? Na czym polega w praktyce? Jak możemy na niej zarabiać? Odpowiedzi na pytania, przydatne porady i wskazówki prezentujemy poniżej.

Czym jest afiliacja?

Afiliacja to płatne polecanie produktów oraz usług. Gdy z poleconej przez nas usługi skorzysta klient — otrzymujemy wynagrodzenie. Jest ono stałe lub prowizyjne w zależności od systemu, z jakiego korzystamy. Na rynku istnieje wiele systemów, w ramach których możemy polecać produkty. Oferują one dostęp do różnych kampanii z różnych dziedzin. Dzięki temu możemy zdecydować się na promowanie, kosmetyków, gier czy usług językowych. Do najpopularniejszych produktów należą ubezpieczenia, pożyczki, konta bankowe czy kosmetyki. Za nakłonienie klienta do zakupu otrzymać możemy nawet ok. 100 zł. W programach afiliacyjnych biorą udział największe marki takie jak największe banki czy firmy kosmetyczne. Dzięki temu konkretne firmy pozyskują nowych klientów, a my mamy możliwość zarobienia pieniędzy.

Na czym polega w praktyce?

Afiliacja w praktyce nie jest trudna, a wymaga jedynie zaangażowania i wkładu pracy. Po wybraniu konkretnego programu afiliacyjnego (na rynku jest kilka wiodących) otwieramy w nim konto i możemy rozpoczynać promowanie produktów. Marki finansowe, kosmetyczne itp. dodają tam konkretne produkt do promowania wraz z informacją o ewentualnym zarobku, jeżeli uda nam się skuteczni polecić taki produkt. Do wyboru mamy wiele branż i produktów. Po wyborze konta bankowego czy kremu uzyskujemy unikalny i indywidualny link lub baner, który umieszczamy w internecie i zachęcamy do skorzystania z oferty — np. otwarcia konta. Oferty promować możemy wśród znajomych, na blogach, forach czy portalach społecznościowych. Jeśli dana osoba kliknie nasz link lub baner i zakupi dany produkt, my otrzymujemy wynagrodzenie. Praca jest legalna i funkcjonuje na przejrzystych zasadach.

Gdzie i jak możemy zarabiać na afiliacji?

Zarabianie na afiliacji jest bardzo powszechne i coraz więcej osób decyduje się na taki typ pracy. Z afiliacji może korzystać każda osoba, która ukończyła 18 lat. Do wyboru jest wiele programów, w ramach których możemy polecać produkty. Niektóre z nich posiadają lepszą ofertę finansową a niektóre kosmetyczną. Polecać produkty można, gdy posiada się poczytnego bloga lub serwis. Umieszczamy tam wtedy banery z produktami jako reklamy. Z afiliacji możemy skorzystać również, gdy jesteśmy influencerami i promujemy inne przedmioty czy usługi. Jeśli nie posiadamy odbiorców naszą reklamę, możemy kierować do innych internautów czy znajomych. Poświęcając odpowiednio dużo czasu, można uzyskać zarobki porównywalne nawet pensji etatowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *