Czy wynajem auta na minuty się opłaca?

W dużym miastach zaczynają pojawiać się auta na minuty. Są to zazwyczaj prywatne firmy, które wchodzą do Polski z krajów zachodnich. Można je łatwo zauważyć, ponieważ mają na sobie napisy różnych firm, które dość mocno się reklamują. Wiele osób zastanawia się nad możliwością wynajęcia takiego samochodu i warto przeanalizować całą tę procedurę.

Auto na minuty

Są to udostępnione samochody, które stoją praktycznie w całym mieście. W celu wynajęcie takiego auta należy pobrać aplikacje, gdzie trzeba się uwierzytelnić prawem jazdy, a następnie można otworzyć samochód za pomocą telefonu. Jeśli chodzi o lokalizacje aut to są to strefy wydzielone, gdzie takie auto można zostawić. Po zakończeniu podróży należy zrobić zdjęcie auta, najczęściej z dwóch stron, które zostaną zweryfikowane czy nie wystąpiły żadne uszkodzenia, a także pomogą następnej osobie, która będzie chciała takiego auto wynająć, bo może ona obejrzeć zdjęcie poprzedniego kierowcy i na tej podstawie ustalić miejsce, gdzie stoi samochód.

Koszty związane z wynajęciem auta na minuty

To co najbardziej wszystkich interesuje, czyli ile takie auto może kosztować. Płaci się w nim za każdy kilometr, a także za czas wynajęcia. Po otworzeniu auta pierwsze parę minut jest zazwyczaj darmowe, ponieważ trzeba ustawić siedzenie, lusterka i sprawdzić wygląd wnętrza auta. Jeśli wszystko jest gotowe to można ruszać. Jeśli chodzi o stawki za kilometr to są one różne i zazwyczaj mieszczą się w zakresie 70-90 groszy. Każda minuta w takim samochodzie to koszt około 50 groszy. Wszystko, więc zależy od tego jak daleko ktoś jedzie i ile czasu mu to zajmie. Na pewno, zwróci ktoś uwagę, więc po co wynajmować auto, skoro można kupić swoje za zaoszczędzone pieniądze. Jednak od tej sumy należy odjąć paliwo, a także amortyzację swojego samochodu. Takie obliczenie da realny pogląd na to, czy opłaca się wynajmować auto na minuty, czy też nie.

Dla kogo auto na minuty

1. Dla osób bez swojego auta, które mają prawo jazdy i muszą dojechać w miejsce niedostępne dla komunikacji miejskiej.

2. Osoby, które podróżują tylko w jedną stronę, ponieważ auto na minuty będzie można tam zostawić, a swój pojazd należałoby zabrać.

3. Studenci, którzy chcą pojeździć swoim autem, a nie stać ich na swoje.

Wady i zalety wynajęcia auta

Zalety:

– nie trzeba martwić się o ubezpieczenie, benzynę i inne naprawy,

– można dojechać nim praktycznie wszędzie w dużym mieście,

– aut jest dość sporo, przez co nie trzeba ich szukać,

– przydają się przy przewożeniu większych rzeczy, bo taksówkarze bardzo często odmawiają przewiezienia np. szafy.

Wady:

– trzeba płacić, kiedy stoi się w korku,

– auto nie posiada na wyposażeniu fotelików dla dzieci,

– jeśli po podróży w dane miejsce chciałby ktoś, żeby auto na niego poczekało to będzie musiał płacić za każdą minutę postoju.

Podsumowując, wynajęcia auta na minuty będzie opłacało wielu osobom, którym zależy na czasie. Jest ich dość sporo przez co nie trzeba poświęcać czasu na ich szukanie. Następnie parę kliknięć w telefonie i już można jechać spokojnie do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *