Pożyczki bez zdolności kredytowej: co warto o nich wiedzieć?

Zdolność kredytowa stanowi jeden z kluczowych konceptów z perspektywy klientów banków oraz instytucji pożyczkowych. Standardowo jesteśmy przekonani, że brak odpowiedniej zdolności kredytowej oznacza brak dostępu do oferty kredytów w bankach lub też pożyczek w firmach pozabankowych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że zwłaszcza w przypadku tych ostatnich, pojęcie zdolności kredytowej bywa różnie definiowane. Współczesne instytucje pożyczkowe prezentują swoim klientom ofertę o coraz bardziej elastycznym oraz zindywidualizowanym charakterze. Oznacza to de facto obecność w tej ofercie takich rozwiązań, jak pożyczka bez zdolności kredytowej jeżeli pojęcie to będziemy definiować według modelu właściwego dla banków.

Pożyczka bez zdolności kredytowej: najważniejsze informacje

Bez wątpienia, jednym z najbardziej interesujących wariantów dostępnych dla klientów nieposiadających standardowej zdolności kredytowej będą tak zwane pożyczki oddłużeniowe. Tego rodzaju rozwiązania są obecnie dostępne w ofertach coraz większej liczby instytucji pożyczkowych. Pożyczki oddłużeniowe często bywają błędnie identyfikowane jako coś w rodzaju pozabankowego odpowiednika kredytów konsolidacyjnych. Warto więc zdawać sobie sprawę, że mechanizm działania tego rodzaju rozwiązań jest całkowicie odmienny.

Pożyczka bez zdolności kredytowej na oddłużenie z definicji jest dedykowana klientom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. W takim wypadku firma pożyczkowa udziela klientowi finansowania, przy pomocy którego można on dokonać spłaty już istniejących zobowiązań czy to pożyczkowych, czy to kredytowych. Jednocześnie warto zdawać sobie sprawę z faktu, że w odniesieniu do pożyczek oddłużeniowych klient jak najbardziej będzie miał do czynienia z weryfikacją jego zdolności kredytowej. Pożyczkodawca przede wszystkim sprawdzi aktualną sytuację finansową klienta. Kolejnym etapem co do zasady będzie konieczność zabezpieczenia pożyczki. Najczęściej formą takiego zabezpieczenia jest ustanowienie zastawu nieruchomości posiadanej przez pożyczkobiorcę. Niektórzy z pożyczkodawców będą jednak skłonni zaakceptować także gwarancję w postaci przystąpienia do umowy pożyczkowej drugiej osoby, czyli poręczyciela.

Inne warianty pożyczek bez zdolności kredytowej

Kolejną ciekawą opcją dla klientów, którzy nie są w stanie wykazać standardowej zdolności kredytowej mogą pożyczki o profilu dostosowywanym indywidualnie do klienta. W tym wypadku pożyczkodawca może być skłonny niejako wziąć w nawias na przykład negatywną historię w bazach dłużników, o ile tylko klient będzie posiadał realną zdolność spłaty zobowiązania. Co bardzo ważne, w odniesieniu do tego wariantu pożyczek dla klientów bez zdolności kredytowej dodatkowe zabezpieczenie w postaci np. zastawu nieruchomości najczęściej nie jest konieczne.

Więcej szczegółowych informacji na temat opisywanego segmentu oferty współczesnych instytucji pożyczkowych można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-bez-zdolnosci-kredytowej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *