Pożyczki długoterminowe: jakie są warianty pożyczek ratalnych?

Oprócz popularnych i powszechnie znanych „chwilówek”, czyli szybkich pożyczek na niewielkie kwoty pieniędzy, oferta dzisiejszych instytucji pożyczkowych to także inne, niemniej ciekawe rozwiązania. Można tutaj wymienić między innymi linie pożyczkowe, będące odpowiednikiem bankowych limitów odnawialnych, a przede wszystkim pozabankowe pożyczki długoterminowe spłacane w systemie ratalnym.

Ten ostatni segment oferty obecnych instytucji pożyczkowych jest szczególnie interesujący, ponieważ to właśnie atrakcyjne warunki pożyczek ratalnych przede wszystkim decydują o tym, że wiele spośród obecnych na rynku firm pożyczkowych jest w stanie coraz bardziej równorzędnie konkurować z bankami.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że również w zakresie długoterminowych pożyczek ratalnych klienci mają do wyboru różne rozwiązania. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Pożyczki długoterminowe: oferta standardowa

W swoim wariancie podstawowym dostępne w ofercie pozabankowej pożyczki długoterminowe najbardziej zbliżają się do kredytów bankowych jeżeli chodzi o mechanizm swojego działania. Również tutaj mamy do czynienia z pożyczkami na stosunkowo wysokie kwoty(niektórzy pożyczkodawcy są w stanie zaoferować nam pożyczkę ratalną nawet na 40-50 tysięcy złotych), a także z długim okresem spłaty, który w przypadku niektórych ofert może kształtować się nawet na poziomie 60 miesięcy.

Różnica pomiędzy pożyczkami ratalnymi a kredytami w bankach polega między innymi na tym, iż niektórzy pożyczkodawcy pozabankowi oferują spłatę zobowiązania w systemie rat tygodniowych, a nie miesięcznych. To jednak jeszcze nie koniec różnic. Na rynku znajdziemy także oferty umożliwiające wypłatę pożyczki czekiem GIRO, a więc z pominięciem obiegu bankowego. Również proces weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego klienta w wykonaniu instytucji pożyczkowych jest co do zasady znacznie mniej rygorystyczny, niż ma to miejsce w przypadku oferty banków. Więcej informacji na temat pozabankowych pożyczek ratalnych można znaleźć tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-dlugoterminowe/

Pożyczki długoterminowe dla określonych grup klientów

Specyficzny wariant, w jakim również dostępne są pozabankowe pożyczki długoterminowe, to kredyty adresowane do precyzyjnie określonych grup klientów. Na rynku znajdziemy więc na przykład pożyczki ratalne dla osób zmotoryzowanych. Dzięki takiej pożyczce klient może np. dokonać remontu posiadanego pojazdu lub też przeznaczyć środki na zakup nowego auta.

Inna możliwość to pożyczki służące finansowaniu zabiegów medycznych. Jest to opcja cieszącą się coraz większą popularnością a obecnie w Polsce działa już kilkadziesiąt różnych klinik i gabinetów, które w tym zakresie współpracują z firmami pożyczkowymi.

Pożyczki oddłużeniowe

Kolejną specyficzną i typową dla sektora pozabankowego opcją są tzw. pożyczki oddłużeniowe, których nie należy mylić z kredytami konsolidacyjnymi. Pożyczka oddłużeniowa polega na udzieleniu klientowi finansowania, dzięki któremu może on spłacić już istniejące długi. Co oczywiste, zarówno proces wnioskowania o pożyczkę oddłużeniową jak też sam mechanizm działania tego rodzaju rozwiązań będą dość znacząco różnić się w porównaniu z ofertą standardowych pożyczek ratalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *