Ubezpieczenie pożyczki gwarantem finansowego bezpieczeństwa

W ponad 3/4 przypadków zadłużenia finansowego wynikającego z zaciągniętych pożyczek i kredytów, przyczyną jest ustanie płynności finansowej dłużnika. Chodzi głównie o takie sytuacje jak utrata pracy lub zmniejszenie zarobków albo czasowa lub trwała niezdolność do pracy. W rezultacie dłużnik zarabia mniej lub wcale i nie ma pieniędzy na opłacenie zalegających rat. Jest sposób, aby się przed tym dość łatwo ustrzec.

Ubezpieczenie pożyczki – korzystna pomoc

W przepisach polskiego prawa nie ma obowiązku wykupowania ubezpieczenia dla produktów finansowych. Do tych zaś właśnie należą bankowe kredyty oraz pozabankowe pożyczki oferowane przez wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. Wielu ekspertów z branży podkreśla jednak, że za niewielką miesięczną składkę ubezpieczeniową można wykupić sobie spokojny sen i brak nerwów związany z troską o płynność finansową. Ubezpieczenie pożyczki to bowiem najprostszy sposób na to, aby w razie kryzysowej sytuacji, nieprzewidzianego wypadku czy nieszczęścia uzyskać od ubezpieczyciela pomoc związaną ze spłatą zobowiązania. Może mieć ona różne formy – od spłaty jednej raty, przez częściową spłatę pożyczki po całkowite pokrycie jej kosztów. Dokładne warunki opisane są w konkretnej ofercie i to one decydują o tym, ile wyniesienie łączny koszt ubezpieczenia.

Formalności ubezpieczeniowe

Ubezpieczenia tego typu kierowane są do wszystkich pożyczkobiorców niezależnie od kwoty ich zobowiązania. Niewielkie znaczenie ma też wiek samego ubezpieczonego, chociaż może on wpływać na wysokość składki i zakres świadczenia: emeryci i renciści nie są objęci np. ochroną finansową na wypadek straty pracy. Przed podpisaniem umowy na ubezpieczenie pożyczki wypełnia się standardowy formularz jak w przypadku ubezpieczenia na życie, w którym określane są dane dotyczące wnioskodawcy: wiek, płeć, źródło i wielkość dochodów, stwierdzone choroby i dolegliwości. Na ich podstawie ubezpieczyciel wycenia koszt świadczenia i przedstawia ofertę klientowi, którą ten może zaakceptować lub dowolnie rozszerzyć o inne oferowane świadczenia.

Gwarancja spokoju

Średnie stawki ubezpieczenia nie są duże i doskonale wpasują się w domowy budżet. Ich stosunkowo niewielka kwota pozwoli za to pożyczkodawcy na większy spokój i brak obaw o to, co zrobi w nieprzewidzianych sytuacjach, które zmienią jego płynność finansową. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie jest doskonałym i współcześnie najlepszym gwarantem stabilności finansowej na wypadek losowych wydarzeń: śmierci, poważnej choroby, czasowej niezdolności do pracy czy jej utraty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *