Czy promocje bankowe to dobry pomysł na dodatkowy zarobek?

     Wszystkie banki komercyjne w Polsce prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie nowych klientów do siebie. Dlatego też co chwile możemy być świadkami reklamy telewizyjnej bądź tej w internecie, gdzie tylko dla nowych klientów proponowane jest konto osobiste z dodatkowymi korzyściami. Dla nowych klientów jest to bardzo dogodna sytuacja, gdyż mogą oni przebierać w ofertach, mając pewność, że większość z nich będzie dogodna finansowo. Co jednak zrobić w momencie, gdy na rynku mamy 10 ofert, z czego każda z nich niewiele się od siebie różni? Czy w takiej sytuacji sugerować się sympatią do banku? Lepszym pomysłem będzie znalezienie takiej instytucji, która za założenie produktu bankowego nam zapłaci. Tak właśnie działają coraz popularniejsze w Polsce promocje bankowe.

Czym są promocje bankowe?

     Promocja bankowa to nic innego jak umowa pomiędzy bankiem a nowym klientem, w której bank oferuje nam otwarcie produktu objętego promocją (może to być zarówno konto osobiste, karta kredytowa, konto oszczędnościowe, jak i kredyt), i za spełnienie pewnych konkretnych warunków promocji przeleje dodatkową kwotę pieniędzy na nasze konto. Klient z reguły jest zobligowany do spełnienia tych warunków w określonym czasie, na przykład 3 miesiące. Z reguły promocje bankowe mają stosunkowo proste wymagania. Przykładem takiego wymagania jest zapewnienie wpływu na konto przez 3 miesiące na kwotę minimum 1000 złotych. Po 3 wpływach bank przelewa nam pieniądze zgodne z treścią promocji. Innym przykładem może być karta kredytowa, na której rachunek bank przeleje 200 złotych, jeżeli my dokonamy zakupów na kwotę tysiąca złotych. 

Ile możemy zarobić na promocjach bankowych?

     Na pytanie, ile możemy zarobić na promocjach bankowych, ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Po pierwsze uzależnione jest to od ilości promocji, w jakich możemy wziąć udział. Same warunki, które należy spełnić, są z reguły proste, jednak warto pamiętać, że są to najczęściej promocje dla nowych klientów, a więc takich, którzy nie utrzymywali żadnych relacji z tym konkretnym bankiem przez ostatnie 2 lub 3 lata. Liczba banków w Polsce jest ograniczona, więc przy założeniu, że jesteśmy nowymi graczami na rynku bankowym, możemy na przestrzeni roku zarobić od 500 do nawet 2000 złotych. Co więcej, oprócz nagród pieniężnych, promocje pozwalają również na zdobycie ciekawych gadżetów jak smartwatch, głośnik bluetooth czy inne z kategorii elektroniki. Warto więc ciągle na bieżąco obserwować, co dzieje się na rynku promocji bankowych, gdyż wiele z tych ofert jest ograniczonych miejscami. 

Czy promocje bankowe są dla osób niecierpliwych?

      Promocje bankowe to sposób na zarabianie dla osób cierpliwych, które są w stanie spokojnie poczekać na zaakceptowanie warunków oraz wypłatę nagrody. Wiele banków rozkłada terminy związane z promocją bankową na wiele miesięcy. Przykładem może być konto, które oferuje sumarycznie 200 złotych promocji, jednak podzielone na 4 różne warunku. Pierwsze 50 złotych za założenie konta, kolejne za wpływ w jednym miesiącu, następne 50 złotych za kolejny wpływ w następnym miesiącu i tak dalej. Dlatego też, jeżeli jesteśmy osobami niecierpliwymi, promocje bankowe nie pozwolą nam na zarobienie dużej ilości pieniędzy w bardzo krótkim czasie. 

Sprawdź aktualne promocje bankowe: https://www.czerwona-skarbonka.pl/artykuly/promocje-bankowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *