Nowe pożyczki na raty

Standardy pożyczania pieniędzy na rynku pozabankowym nieustannie się zmieniają. Obecnie nowe pożyczki na raty są sposobem na otrzymanie gotówki na konto bez wychodzenia z domu. Są rozwiązaniem, gdy potrzebna jest większa suma, a kredyty bankowe pozostają poza zasięgiem i możliwościami. Poznaj najważniejsze informacje o aktualnie dostępnych pożyczkach na raty.

Ranking Nowych Pożyczek na raty!

Ostatnia aktualizacja: 12 Kwietnia 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Pożyczka Fit
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
1 000 - 160 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
18 - 99 lat
Wiek pożyczkobiorcy
» SPRAWDŹ «

Nowe pożyczki na raty – porównanie ofert

Oferty pożyczek na raty obecnie są dość zróżnicowane. Jedni pożyczkodawcy decydują się na pożyczenie najwyżej kilku tysięcy złotych, inni umożliwiają wzięcie pożyczki nawet na 25 tys. zł. Spore różnice można zaobserwować również w maksymalnej ilości rat. Pożyczka może być udzielona na maksymalnie 24 lub 48 miesięcy. Porównanie ofert można przeprowadzić samodzielnie, jednak jest to czasochłonne. Najwierniejsze zestawienie aktualnych ofert jest dostępne w rankingach pożyczek ratalnych. Prezentują one aktualne nowe pożyczki na raty z danymi o ich kosztach oraz maksymalnej kwocie i okresie spłaty. Z rankingu można szybko ustalić, która oferta będzie dla nas korzystna.

Ile kosztują nowe pożyczki na raty?

Pożyczki udzielane są w taki sposób, że oprócz pożyczanej kwoty zazwyczaj trzeba jeszcze uwzględnić koszty pożyczenia. Na ogół stanowią one wynagrodzenie dla instytucji finansowej. Koszty pożyczki ustala pożyczkodawca. Często dla nowych klientów organizowane są promocje. Każdy pożyczkobiorca powinien jednak wiedzieć, co składa się na całkowity koszt pożyczek.
To w szczególności:
  • wysokość oprocentowania, złożonego z marży i wysokości stopy referencyjnej,
  • opłata przygotowawcza, obejmująca przygotowanie umowy, stanowiąca zazwyczaj koszt o charakterze jednorazowym,
  • prowizja, czyli rzeczywiste wynagrodzenie pożyczkodawcy,
  • koszty obsługi domowej, naliczane w przypadku pożyczek z obsługą konsultanta.
To, ile kosztuje pożyczka, powinno zostać określone w umowie. Przed wzięciem pożyczki pożyczkobiorca powinien poznać wszelkie jej koszty, aby podjąć decyzję o sfinalizowaniu transakcji lub rezygnacji z niej. Obecnie ciągłe nowelizacje ustawy antylichwiarskiej sprawiają, że koszty nowych pożyczek ulegają systematycznemu obniżeniu.

Nowe pożyczki na raty – jakie wymagania trzeba spełniać?

Standardem w polityce firm pożyczkowych jest sprawdzanie zdolności kredytowej każdego, kto wypełni formularz (wniosek) o pożyczkę. W ten sposób firmy chcą wiedzieć, czy faktycznie nie narażą się na brak płatności od konsumenta. Aktualne dane pokazują, że przedsiębiorcy zapytali BIG o 6 mln osób, co oznacza, że liczba sprawdzonych konsumentów wzrosła o 8% w porównaniu z zeszłym rokiem.1 Niestety moralność finansowa Polaków nie jest najlepszą stroną naszego narodu. Wobec tego pożyczkodawcy sprawdzają bazy dłużników, takie jak BIK czy BIG, aby upewnić się o wiarygodności wnioskującego. Pamiętajmy, że nowe pożyczki na raty udzielane są bez większych formalności. Na pożyczkobiorcy nie ciążą obowiązki dostarczania wielu dokumentów potwierdzających sytuację finansową. Tymczasem firma pożyczkowa, nim udzieli pozytywnej decyzji i wypłaci pieniądze, musi upewnić się, że dochody klienta będą wystarczały na pokrycie wszelkich kosztów związanych z pożyczką. Stąd niespłacone pożyczki mogą być przeszkodą do sięgnięcia po kolejną. Odpowiednia zdolność kredytowa to nie wszystko. Od pożyczkobiorcy wymagane są także rachunek bankowy oraz telefon komórkowy. Te narzędzia umożliwiają dopełnienie wszelkich formalności związanych z zaciągnięciem pożyczki przez internet. O ile z aktywnym smartfonem nikt nie powinien mieć problemów, o tyle z kontem bankowym dochodzi do sytuacji niejasnych. Istotne jest bowiem, żeby rachunek bankowy, jaki konsument posiada, miał charakter konta indywidualnego.
We wniosku nie można zatem wskazać:
  • konta należącego do małżonków,
  • konta żony/męża,
  • konta znajomego czy kogoś innego z rodziny.
Nowe pożyczki na raty
Potwierdzenie tożsamości wnioskującego o pożyczkę odbywa się poprzez jego osobiste konto, czyli indywidualny rachunek bankowy.