Pożyczka na dowód przez internet – czy to możliwe?

Obecnie na rynku nie brakuje instytucji pozabankowych stanowiących realną konkurencję dla tradycyjnych banków. Coraz częściej z ich usług korzystają klienci niedysponujący dostateczną zdolnością kredytową lub przytłoczeni ilością zbędnych formalności. Pożyczka na dowód stanowi alternatywną ofertę dla kredytu gotówkowego, która w kilka minut zasili nasz rachunek bankowy.

Pożyczka na dowód osobisty cieszy się rosnącą popularnością wśród pożyczkobiorców. W dużej mierze wpływ ma na to szybki proces finalizacji, minimum formalności, a także krótki czas oczekiwania na pieniądze. Skorzystanie z takiej możliwości przydaje się w różnych sytuacjach życiowych. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdźmy!

Jak wygląda zaciąganie pożyczki na dowód przez internet?

W obecnych czasach zaciąganie pożyczki na dowód osobisty przez internet jest niebywale proste. Firmy pożyczkowe dokładają starań, aby cały ten proces przebiegł bez komplikacji i zbędnych formalności. Zazwyczaj otrzymanie pożyczki sprowadza się do kilku niezbędnych kroków:

 1. Wybór instytucji pozabankowej (z pomocą przychodzi ranking pożyczek na dowód.
 2. Kwota pożyczki i okres spłaty – zastanówmy się, jaką chcemy wziąć pożyczkę i kiedy ją spłacimy?
 3. Pora złożyć wniosek. Posiadanie ważnego dowodu osobistego to niezbędny krok do weryfikacji naszej tożsamości i wiarygodności. Pomijając numer PESEL i numer dowodu osobistego przydadzą się również takie dane, jak:
  • imię i nazwisko;
  • adres zamieszkania;
  • numer telefonu komórkowego;
  • adres e-mail;
  • numer rachunku bankowego;
 4. Weryfikacja złożonego wniosku. Co do zasady proces ten trwa od kilku minut do kilku godzin w zależności od wybranego pożyczkodawcy. Po pozytywnej decyzji pożyczkowej środki przelewane są na wybrany przez nas rachunek bankowy.

Szybka pożyczka samą swoją nazwą kusi do skorzystania z oferty. Możemy uzyskać nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Pożyczki pozabankowe wymagają sprawdzenia wielu parametrów i porównania ich między sobą. Zwróćmy uwagę na oprocentowanie pożyczki, odsetki, prowizje, czy dodatkowe opłaty. Z tych czynników składa się całkowity koszt pożyczki. Pamiętajmy również o dokładnym przestudiowaniu warunków umowy przed jej podpisaniem. [^1]

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę na dowód przez internet?

Pożyczka na dowód osobisty przez internet możliwa jest dla osób, które:

 • są pełnoletnie. Warunek ten dotyczy pożyczek udzielonych w banku, jak i w instytucji pozabankowej;
 • legitymują się przy użyciu ważnego dowodu osobistego;
 • mają obywatelstwo polskie;
 • dysponują stałym adresem zamieszkania.

Pożyczkodawcy mogą również korzystać z raportów uzyskanych z rejestrów dłużników – co może mieć wpływ na końcową decyzję o przyznaniu pożyczki.

Pożyczka na dowód osobisty online – w jakim banku?

Coraz częściej można zaobserwować dostępność kredytów i pożyczek na dowód w ofercie banków. Jednakże w przyznaniu ich towarzyszą inne zasady. Na udzielenie pożyczki lub kredytu w banku zazwyczaj mogą liczyć osoby posiadające już w nim rachunek rozliczeniowy. Pozwala to na bieżące monitorowanie sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Ponadto w większości banków nie obejdzie się bez okazania zaświadczenia z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości dochodu.

Takie rozwiązanie oferują m.in.:

 • Alior Bank. Oferuje udzielenie pożyczek online do wysokości 200 tys. zł na okres spłaty do 10 lat. Wystarczy złożyć wniosek online, a konsultant do nas oddzwoni i pomoże w formalnościach. Alior Bank wymaga zaświadczenia o dochodach i pozytywną historię w biurze informacji kredytowej.
 • Getin Bank. W ofercie znajdziemy kredyty gotówkowe do wysokości 200 tys. zł na okres dopasowany do naszych możliwości. Mogą z niej skorzystać nowi, jak i obecni klienci. Bank na swojej stronie internetowej szczyci się uproszczoną procedurą kredytowania, która obejmuje uzupełnienie formularza online i konsultację telefoniczną.
 • Santander Consumer Bank. W Santanderze uzyskamy kredyt gotówkowy na dowód online do 100 tys. zł na okres do 12 lat.

Pożyczka na dowód online – czy to dobry wybór?

Pożyczka na dowód to dobry wybór dla osób niepotrafiących sprostać rygorystycznym wymogom banków, posiadających niską płynność finansową tj. złą historię kredytowania lub niedysponujących stałym zatrudnieniem i regularnymi dochodami.

Instytucje pozabankowe w zamian za skorzystanie z ich usług uwzględniają wyższe koszty pożyczki. Im wyższe ryzyko pożyczania, tym większy koszt pożyczek pozabankowych.

Niewątpliwie szybka pożyczka na dowód osobisty online ma swoje zalety:

 • minimum formalności. Firmy pozabankowe nie wymagają zaświadczeń, ani wyciągów z konta bankowego;
 • otrzymanie pożyczki odbywa się bez wychodzenia z domu. Potrzebujemy dostęp do komputera i internetu;
 • środki otrzymujemy od kilku minut do kilku godzin od wypełnienia wniosku online;
 • pierwsza pożyczka w zależności od oferty pożyczkodawcy może być darmowa;
 • niektóre oferty skierowane są dla osób zadłużonych i negatywną historią kredytową w BIK.

Jednak jest i druga strona medalu. Pożyczka pozabankowa na dowód online jest ograniczona do pewnej wysokości i wiąże się z wysokimi kosztami do spłaty. No, chyba że trafisz na ofertę darmowej chwilówki. [^2]

Pożyczka na dowód przez internet – jak przebiega weryfikacja?

Pożyczkodawca, chcąc uchronić się przed różnego typu oszustami i próbami wyłudzeń wymaga weryfikacji tożsamości potencjalnego klienta. Polega ona na dostatecznym sprawdzeniu, czy osoba ubiegająca się o pożyczkę jest tą osobą, za którą się podaje. Weryfikowane są podstawowe dane, jak:

 • imię i nazwisko;
 • data urodzenia;
 • numer PESEL;
 • numer dowodu osobistego;
 • kraj pochodzenia;
 • miejsce zamieszkania;

W zależności od instytucji proces weryfikacji tożsamości może odbyć się na jeden z poniższych sposobów:

 1. Dokonanie przelewu weryfikacyjnego. Na konto pożyczkodawcy przelewamy od 1 grosza do 1 złotówki. Weryfikacja rachunku bankowego pozwala na upewnienie się, że środki zostaną przekazane na właściwe konto.
 2. Weryfikacja przy pomocy aplikacji – Instantor, Kontomaniak, Wurmie. Klient wybiera aplikację i za jej pośrednictwem loguje się do swojego konta bankowego. Aplikacja ma za zadanie pobrać historię przelewów z kilku ostatnich miesięcy i sprawdzić zgodność danych osobowych, a także zdolność kredytową.

Podsumowując, nowe pożyczki pozabankowe na dowód osobisty online są przydatnym narzędziem do realizacji różnych potrzeb finansowych na tu i teraz. Firmy pożyczkowe przyciągają swoich klientów coraz to szybszymi sposobami na zaciągnięcie zobowiązań. Wydaje się, że posiadanie dowodu osobistego to jedyny warunek do spełnienia, aby nasze konto bankowe zostało zasilone.

Tak jest jednak w przypadku chwilówek. Chcąc skorzystać z ofert banków, przygotujmy się, że zostaniemy poproszeni o przedstawienie wielu dokumentów, w tym zaświadczenia o zarobkach.


Źródło:

[^1]: https://archiwum.pte.pl/pliki/pdf/rynek_firm_pozyczkowych_w_polsce_branicka.pdf

[^2]: https://poradnikpracownika.pl/-pozyczki-na-dowod-co-powinienes-wiedziec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *