Pożyczka z komornikiem, pożyczka dla zadłużonych – co dobrze na ich temat wiedzieć?

Każdemu może przytrafić się gorszy okres finansowy w życiu. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to przeszkodą w otrzymaniu pożyczki. Firmy pozabankowe posiadają szeroką ofertę. Oprócz standardowych chwilówek, dostępna jest „pożyczka z komornikiem” – dla osób z zadłużeniem. Jak można się o nią ubiegać? Co wiedzieć o niej trzeba?

Pożyczka dla zadłużonych – czym jest, gdzie jej szukać?

Powszechnie wiadomo, że niewielkie opóźnienia w spłacie jakichkolwiek zobowiązań wpływają na budowanie złej historii kredytowej w bazie BIK. To z kolei przekłada się na brak możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. W tym momencie klienci chętnie sięgają po produkty firm pozabankowych, które udzielają finansowania bez sprawdzania pożyczkobiorców w rejestrach dłużników, bądź nie mają nic przeciwko zaległościom widocznym w bazach. Do kogo kierowana jest oferta pożyczki dla zadłużonych? Dla osób, które mają:

  • Złą historię kredytową w rejestrach/ bazach takich, jak BIG, BIK, czy KRD,
  • Niewielką zdolność kredytową,
  • Problemy z płatnościami zobowiązań,
  • Komornika lub zadłużenie w firmie windykacyjnej.

Chwilówka jest świetnym rozwiązaniem, gdy pieniądze są potrzebne natychmiast, a wiadomo, że bank odmówi pomocy. Trzeba jednak rozważnie wybrać pożyczkodawcę, korzystać ze sprawdzonych firm, by nie wpędzić się w większe kłopoty finansowe.

Pożyczki dla zadłużonych – czym się charakteryzują?

Do złożenia wniosku pożyczkowego w parabanku niezbędny jest dowód osobisty. O pożyczkę na dowód można się ubiegać online, bez wychodzenia z domu. Do jej zalet należy:

  • Minimum lub brak formalności, dokument tożsamości wystarczy do złożenia wniosku. Oprócz tego wymagany będzie numer telefonu, konto w banku, adres zameldowania, numer PESEL oraz adres e-mail. Niektóre z firm proszą o zaświadczenie o zatrudnieniu.
  • Bardzo szybki przelew środków na konto. Decyzja w sprawie pożyczki online jest wydawana w kilkanaście minut, najpóźniej następnego dnia roboczego. To, kiedy gotówka będzie na rachunku, zależy od sesji Elixir banku klienta.
  • Duży wybór ofert oraz ogólna dostępność. Szukając najlepszej pożyczki dla siebie warto skorzystać z wiarygodnej porównywarki.
  • Duże kwoty pożyczki – mimo problemów finansowych konsumenci mogą wnioskować o spore sumy, od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
  • Długi czas na spłatę – pieniądze można zwracać przez dłuższy okres, od 3 do nawet 60 miesięcy. Pożyczki dla zadłużonych na raty są dostępne u części pożyczkodawców.

Pożyczka dla zadłużonych – czy komornik może zająć środki?

Niestety, taka sytuacja może mieć miejsce. Jeżeli prowadzone jest postępowanie egzekucyjne przeciwko pożyczkobiorcy, to zgodnie z prawem, komornik może zablokować jego konto bankowe i ze środków na nim dostępnych pokryć zadłużenie. Zajęcie rachunku odbywa się bardzo szybko, wręcz natychmiastowo, ponieważ cała procedura możliwa jest w formie elektronicznej, bez udziału dłużnika. Stąd też najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka na czek GIRO lub z przedstawicielem. Dzięki temu pożyczkobiorca otrzyma środki do ręki i uniknie przelewania ich na konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *