Smartney: opinie nt. firmy pożyczkowej oraz recenzja oferty

Smartney to jeden z najbardziej nowoczesnych i najlepiej ocenianych pożyczkodawców pozabankowych na polskim rynku. Firma jest co prawda stosunkowo młoda, jednak już zdążyła zdobyć sobie znakomitą renomę wśród klientów, co potwierdzają liczne Smartney opinie, jakie możemy znaleźć chociażby w internecie. 

Smartney opinie o firmie oraz oferta pożyczek

Instytucja pożyczkowa Smartney do należy do coraz liczniejszego grona pożyczkodawców, którzy w sposób wyraźny zrywają ze stereotypowym modelem działalności firm pożyczkowych. Pomimo rozwoju sektora pozabankowego, firmy pożyczkowe nadal są bowiem bardzo często kojarzone przez klientów praktycznie wyłącznie z takimi rozwiązaniami, jak przysłowiowe chwilówki. Już na samym wstępie warto więc zaznaczyć, że Smartney to podmiot działający podług całkowicie odmiennego modelu.

Oferta tego pożyczkodawcy opiera się wyłącznie na długoterminowych pożyczkach ratalnych. Co więcej, zarówno specjalistyczne recenzje publikowane przez fachowe portale jak też smartney opinie formułowane przez klientów w sposób wyraźny potwierdzają, że ten schemat działalności funkcjonuje znakomicie. O ile bowiem na rynku jest obecnie całkiem sporo firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek ratalnych, o tyle już tylko nieliczne spośród tych podmiotów są w stanie konkurować z kredytami bankowymi. Do tej kategorii nielicznych pożyczkodawców pozabankowych, których oferta jest w stanie rywalizować z bankami, zalicza się właśnie firma Smartney.

Już na pierwszy rzut oka oferta uderza bardzo wysokimi kwotami, co chwalą Smartney opinie formułowane przez klientów. Maksymalna dostępna wysokość pożyczki to aż 60 tysięcy złotych, co stanowi jeden z najlepszych rezultatów w obrębie całego sektora pożyczkowego. Kolejna istotna zaleta, którą także podkreślają opinie o Smartney, to naprawdę długi okres spłaty. Pożyczka ratalna może być bowiem spłacana aż w 60 ratach miesięcznych. Również pod tym względem Smartney okazuje się więc pożyczkodawcą, który jak najbardziej może konkurować z bankami. Nie inaczej przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o koszty pożyczek ratalnych w Smartney. W przypadku pożyczki na maksymalny dostępny w Smartney okres, czyli 60 miesięcy, RRSO będzie kształtować się na poziomie nieco ponad 15 procent. 

Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać pożyczkę w Smartney?

Podobnie jak reszta największych i najbardziej znanych instytucji pożyczkowych, Smartney dosyć dokładnie sprawdza profil potencjalnego pożyczkobiorcy. Oznacza to między innymi, że na etapie weryfikacji zdolności kredytowej nasze dane zostaną „przepuszczone” przez takie bazy, jak BIK, BIG InfoMonitor, KRD, ERIF oraz KBIG. 

W zakresie metod weryfikacji danych osobowych klient ma do wyboru dwie opcje: standardowy przelew weryfikacyjny oraz skorzystanie z usługi Kontomatik. Warto pamiętać, że w tym drugim przypadku pobierane są nie tylko dane osobowe, ale także historia rachunku bankowego za ostatnie miesiące. W ten sposób pożyczkodawca uzyskuje dokładniejszy wgląd w stan naszych finansów, co może mieć pozytywne przełożenie na warunki zaoferowanej nam pożyczki.

Usługi firmy Smartney są dostępne jedynie dla klientów, którzy ukończyli 25 lat. W tym aspekcie Smartney okazuje się więc jednym z bardziej restrykcyjnie nastawionych pożyczkodawców na rynku. Firma nie oferuje opcji refinansowania pożyczki lub też przedłużenia umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *